ПАМ’ЯТАЙТЕ: НАДАЮЧИ ДОСТУП РОСІЙСЬКОМУ ЗАСТОСУНКУ ДО ДАНИХ ВАШОГО ТЕЛЕФОНУ, ВИ МОЖЕТЕ НАРАЗИТИ НА НЕБЕЗПЕКУ САМІ СЕБЕ, РОДИНУ ТА ЗСУ!

До початку повномашстабного вторгнення більшість людей не замислювалася про те, хто саме розробник їхніх улюблених «читалок», що встановлені на мобільних пристроях, але 2022 рік приніс нам безліч неприємних несподіванок. Раніше улюблені та, здавалося би, зручні застосунки для читання книг виявилися російськими. Встановлення таких застосунків запитує доступ до даних телефону: галереї, скриньки, контактів на пристрої тощо. Чи безпечно це, якщо застосунок російський? Ні.

Ми встановлювали їх, адже вони були в ТОП-запитах, пропоновані в першій п’ятірці від PlayMarket та AppStore. Нині радимо вам перевіряти не лише контактні дані розробника перед встановленням, але й ґуґлити про компанію інформацію, бо за рік деякі з російських розробників змінили локації та юридичні адреси своїх фірм на закордонні. Раніше був Ростов, а зараз – ой, диво! – фірма вже в Болгарії, що може обдурити новачка. Але й самостійний пошук може не дати точної інформації.

Також ви маєте знати: користуючись російськими додатками, ви надаєте свою інформацію російській Яндекс.Метриці, яка підключена в російських додатках. Яндекс.Метрика збирає ваші особисті дані, локацію і тд.

Ми вирішили зекономити ваш час – знайшли інформацію, які саме популярні застосунки шкідливі та російські. Крім того ми маємо що порадити від українських розробників. «Читалки» на телефон від українського розробника – чудова підтримка бізнесу та власна безпека даних!

Застосунки для читання книг (*російські):
🔴 ReadEra
🔴 CoolReader
🔴 eBoox
🔴 Book Reader
🔴 eBook Droid
🔴 FBreader
🔴 Bookmate

*мають прямий зв’язок з росією або співавторство (власництво) розробки з подальшим заробітком в росії, юридична адреса бізнесу в росії і тд.

Застосунки для читання книг (українські):
Librera
FullReader
🔴 AlReader (застосунок з українською адресою, який працює на росію!)
Застосунки для читання книг (інші країни):
🌐 PocketBook Reader
🌐 Lithium
🌐 Moon+ Reader
🌐 eReader Prestigio

Почнемо детальніше з окупантів 🇷🇺 та шкідливих застосунків для читання книг:

🔴 Readera

Почнемо з найбільш драматичного за поведінкою та найпопулярнішого.

Переглянувши контактну інформацію в застосунку ReadEra, бачимо: Ростовская область, россия.

Розробники вирішили схитрувати: вони надіслали скарги на відгуки до застосунку, які вказували на те, що програма російська. Враховуючи політику, наприклад, ПлейМаркету, то відгуки, які не стосуються функціоналу або несуть погрози, було видалено. Цей крок дозволив приховати інформацію від користувачів щодо локації фірми. Пізніше в ПлейМаркеті в пункті контактної інформації ми помітили нову адресу:

Ова! Вже в Болгарії. А чьто случілось?

Чи означає зміна адреси щось хороше? Ні, аж ніяк. Компанія була і залишається російською, розробка була й залишається російською.

Але Інтернет все пам’ятає, неважко знайти закешовану інформацію на сторонніх ресурсах:ще перевіримо, де ж знаходиться сервер сайту компанії:

🔴 CoolReader

Застосунок CoolReader також в ТОПі встановлень – він також російський. Станом на 03.01.23р. локацію не змінював.

🔴 eBoox

Застосунок eBoox також російський.

🔴 Book Reader

Застосунок Book Reader також російський.

🔴 eBook Droid

Застосунок eBook Droid також російський.

🔴 FBreader

Застосунок FBreader, що вказує адресу в Європі, але насправді російський.

Упс. Видаляємо застосунок.

🔴 Bookmate

Засновано російським розробником.

У червні 2022 року Яндекс викупив права на використання технологій «Букмейт». 19 грудня 2022 доступ до «Букмейт» став опцією у підписці «Яндекс.Плюс».

28 жовтня 2022 «Букмейт» був визнаний Мін’юстом РФ «іноземним агентом», але не поспішайте радіти, що хтось там виспутив проти війни. До списку ЗМІ-іноагентів, крім закритої компанії з обмеженою відповідальністю «Букмейт Лімітед», (власник Bookmate) внесено Олексія Докучаєва, директора з маркетингу Bookmate, та Андрія Баєва, керуючого директора компанії. Bookmate та Олександр Докучаєв потрапили в список іноагентів у зв’язку з виданням книги з тематикою ЛГБТ.

Детальніше можете прочитати в російській версії Вікіпедії компанії, але пам’ятайте, що інформація в російській Вікі змінюється під потреби пропаганди, тому дані можуть бути видалені.

Пам’ятаймо: продукти Яндекс та Яндекс.Метрика несуть пряму загрозу та заборонені в Україні.

Інформація зі статті:

Українські застосунки для читання книг:

Librera (покликання в Google Play)

Надзвичайно комфортний. Є відтворення тексту, надзвичайно багато зручних налаштувань, є навіть встановлення пароля на вхід в застосунок та віджет книги, яку читаєте наразі, на головний екран. Справляється з об’ємними файлами, не обрізає їх, як роблять інші застосунки. Сихронізує з ґуґл-диском, тому ви не будете губити свої процеси читання на різних пристроях (головне, щоб файли були з однаковими назвами на пристроях).

Прекрасно справляється з синхронізацією – не забудьте в налаштуваннях включити сихронізацію з Диском ґуґл, і всі ваші закладки та процеси читання будуть збережені.

Щоб позбутися реклами та підтримати розробника можна придбати платну версію.

Додатково знайшли інформацію від розробника щодо розробки додатку та оновлень на GitHub з покликанням на статтю вторгення росії в Україну: “Розробка та підтримка Librera заморожені на невизначений час, у моїй країні йде велика війна. Російське вторгнення в Україну“. Все ж розробка українська. І ще на сайті розробника немає російської мови.

FullReader (покликання в Google Play)

Досить зручна для синхронізації книг з ґуґл диску. Також приємне відтворення тексту.

Інколи не справляється з великими файлами, як і деякі інші застосунки (аналогічно).

🔴 AlReader

Фантастичний звір – застосунок AlReader, який вказує адресу фірми в Одесі, але досі працює на росію і заробляє через Яндекс.Дєньгі.

Інші рекомендовані застосунки для читання книг (інші країни):

PocketBook Reader (покликання в Google Play)

Теж дуже зручний застосунок, але інколи не справляється з великими документами (обрізає). Надіюсь, скоро помилку буде виправлено розробниками. Бачачи, що ця помилка в багатьох застосунках трапляється, маємо підозру, що помилка коду й розробки глобальна.

Lithium (покликання в Google Play)

Moon+ Reader (покликання в Google Play)

Якісно завантажує файли з хмари, не обрізає в них текст, як часто стається в інших застосунках в великих файлах зі сховища.

eReader Prestigio (покликання в Google Play)

Має бібліотеку безкоштовних українських книг. Але, як і деякі інші програми, погано справляється з великими завантаженими файлами, обрізуючи текст чи цілі розділи (особливо завантажені з хмарних середовищ, наприклад, ґуґл диск).

Голосів: 24
guest
9 Коментарі
Старіші
Новіші Популярні
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Олегович

дякую за тред, видалив кацапське, поставив українське

яна

фу блін як неприємно. поставила першу ліпшу а то росіянці…. десять років називається читала в ній та за шооо. а були українці ще й такі класнючі. Дякую за підбірку

GR3VNA

Йооой скільки років читала в редері… видалила і поставила 1 зірку в плеймаркеті і ще зазначила, що то росняве

Бородань

Йой. Стільки років користувався ФБрідером і не підозрював, що це кацапська розробка. Наразі установив собі Лібреро, купив одразу про-версію. Дуже багато налаштувань, можна швидко підстроїти саме під себе — поки що все подобається, ніяких мінусів не знайшов. Дякую за рекомендації 🙂

Ольга

Дякую за підбірку!
УВАГА! Pocketbook, окрім того, що останні роки жахливо лагає, теж виявився російським, хоч і зареєстрований в Швейцарії. Ось тут відео на цю тему https://youtu.be/HImmAhLJaFw?si=47McevMHm2d6u0qb

Vicious Milkman

Librera прям зайшла. Дякую, дуже дякую!

BOOM

А що скажете про TTS Reader?

Юля

Пару днів тому завантажила АІрідер. Був колись на планшеті.. (а може і є, там сенсор накривсь, ніяк не відремонтую).
Хотіла упорядочить ярлики на р.столі і випадково його відкрила. Насторожив одразу вилізший в буквальному сенсі “ахтунґ”- так і написано на повідомленні додатка. Не сказати, що добре володію англійською, але.. насторожило “нот сейф ені йо дата” і те, що Ахтунг- кирилиця, а повідомлення – латиниця.. Думаю, загуглю. І ось я тут. Дякую за вашу працю. Зараз цю читалку випилю. Не зовсім зрозуміла, що з українського краще. Але все одно. Хотілось би зробити репост вашої статті у Фб. Щоб і собі не загубити перелік росіянських додатків, і інших застерегти. Дякую.

Останнє редагування 6 місяців тому від Юля