Збірка анімаційних короткометражних фільмів «Легенди Китаю» складається з восьми різних історій, що ґрунтуються на традиційній китайській культурі, оригінальні назви яких: «Літо маленьких монстрів», «Гуска, Гуска, Гуска», «Лінь Лінь», «Сільський автобус везе Ван Хай’ера та Безсмертних», «Сяоман», «Нефритовий кролик», «Магазинчик», «Птахи та риби».

«Легенди Китаю»

В ролях: Ю Швей, Ху Жвей
Режисер: Ляою Чень

Рік: 2023

Країна: Китай

Субтитри та переклад: AUTHOR translations

Короткий опис: Збірка розповідає про минуле, сьогодення та майбутнє: від ностальгії за сільською місцевістю та до технологічних фентезі, від життєвих мотивів і до роздумів про людську природу.

Мультсеріал запрошує переглянути роботу 10 режисерів і розгортає перед глядачами колекцію історій з естетичним шармом про «монстрів».

Проте визначення «монстр» у серіалі це не просто добро чи зло, а людське уявлення невідомого світу, дзеркало духовного світу людини. З концептуальних постерів до кожної серії видно, що роль «монстрів» в історії відрізняється від звичайних «демонів і привидів». Виходячи з місцевого культурного контексту, творча команда розширила поняття «монстри»: «монстрами» можуть бути як коханець, так і ласка в провулку, машина чи сом.

Переглянути мультсеріал в Telegram-каналі
Переглянути мультсеріал на uakino.club
Переглянути мультсеріал на anitube.in.ua

1 серія «Ніхто»

Короткий 20-хвилинний мультфільм сповнений іронії, недарма користувачі мережі охрестили його назвою «Виживання маленького поросячого демона на робочому місці». Хіба повсякденне життя цього поросячого демона не є реаліями кожного з нас, звичайних людей?

Стиль малювання та дубляж усього анімаційного етюду, за оцінками, повертає спогади дитинства багатьох китайських глядачів, які радо впізнають голос Джан Юньміня, актора озвучення «Подорож на захід».

З точки зору стилю малюнку, робота виконана в чорнильному стилі. Усі персонажі та монстри представляють унікальну східну естетику. Хоча немає запеклих боїв, ритм історії дуже динамічний.

Любителі китайської культури зможуть побачити знайомі імена: Сюаньдзан – відомий монах, учні монаха: Джу Бадзє (комічний персонаж китайського фольклору, півлюдина-півсвиня) та Свень Вукон (китайський літературний персонаж відомий за романом «Подорож на Захід», Король Мавп).

Переглянути 1 серію в Telegram-каналі

2 серія «Гусяча гора»

Епізод знятий на основі народної історії під назвою «Вчений Янсянь» із збірки «Сю Цю Сє Дзі», написаної Лянь Вудзуном часів Південної та Північної династій (420-589). Головний герой намагається продати гусей та зустрічає дивака на горі та його наложницю. Історія настільки ж абсурдна, наскільки жахаюча.

Серія «Гусяча гора» закінчується тим, що ГГ тримає сережку й вона зникає, як і всі інші навколо. Що це означає? Багато дослідників шукали відповідь століттями, було написано багато ессе з теоріями про цю історію. Адже ця розповідь мала прямий вплив на історії часів династій Мін та Цінь.

Дві найбільш популярні теорії:

Та, яку намагався відтворити режисер цієї серії мультфільму. Вона базується на назві епізоду: «Гуска, гуска, гуска». Це відсилка до дитячого вірша, мораллю якого є необхідність насолоджуватись теперішнім. У мультфільмі ГГ закохується в одну з духів-тварин, яка згодом зникає. Герой залишається із розбитим серцем.

Друга теорія базується на походженні історії: Буддистському писанні з Індії. Однак її переповіли із великою кількістю елементів даосизму. Писання називається «Казан Фаньджі, що плюється». Його основною думкою було засудження людських бажань. Вважається, що даосистський переказ застерігає проти жінок та того, як бажання приводять до зради та розбитого серця. Очевидно, з підтоном мізогінії: жінки приводять до падіння.

Переглянути 2 серію в Telegram-каналі

3 серія «Вовчиця»

Сюжетна лінія «Вовчиці» відносно проста, але епізод трагічний. Лінь і її мати-вовчиця залежали одна від одної, живучи в горах, і таке життя змусило дівчинку почуватися надзвичайно самотньою. Одного разу, незважаючи на попередження матері, вона спустилася з гори, щоб пограти з дітьми, і подружилася з Сяоху та іншими дітками. Для того, щоб отримати визнання в компанії, Лін Лін показала надзвичайно цінний вовчий зуб, що привернув увагу батька маленького Ху, мисливця.

«Я також отримав багато приватних повідомлень, і всі вони були подякою від батьків. Я не очікував отримати стільки подяк», – зізнався Ян Му, режисер, і відверто сказав, що перед тим, як знімати епізод, він дуже хвилювався, чи приймуть його діти.

Режисер Ян Му сказав, що це історія про ідентичність. Лінь Лінь – вовчиця, вона терпіти не може самотності, вона думає, що людські діти схожі на неї, і здається, що життя в товаристві дітей – це те життя, яке вона хоче. Але проблема в тому, що якщо Лінь Лінь дозволить цьому тривати надто довго, то втратить саму себе. Ян Му вважає, що багато людей можуть заздрити деяким речам, які їм не належать впродовж життя, та бажати те, що відрізняється від них самих.

«Це включає такі приклади, як робота та індустрія. Коли ви свідомо інтегруєте себе в певну сферу, ви можете виявити згодом, що вам це не подобається, це не ваше», – сказав Ян Му, і це основна ідея для створення історії «Лінь Лінь».

Голосів: 6
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі